O mně

Helena Zitková 

              Mám radost, že jste přišli na mé stránky!

Kdo jsem? Jsem Helena. Jsem také maminka, učitelka a lektorka. Vystudovala jsem učitelství angličtiny, sociální pedagogiku a doktorát mám v oboru pedagogických věd. Učila jsem na prvním i druhém stupni základní školy a také na střední škole. 

Dlouhodobě se zabývám problematikou školství a kvalitou vzdělávání ve školách. Desátým rokem působím na univerzitě, kde připravuji budoucí učitele angličtiny na jejich profesní dráhu. Provázím je oblastí osobnostně-sociálního rozvoje, moderními přístupy ve výuce a využíváním populárních písní v hodinách angličtiny. Ve své práci se věnuji zejména podmínkám pro smysluplné a přirozené učení založené na vnitřní motivaci. Mými "velkými" tématy jsou respekt, nenásilná komunikace a formativní přístup. Moje práce mě moc baví a velmi si cením všech zkušeností a diskusí, které se studenty vedeme.

Profesně spolupracuji s webovým portálem Help for English a výukovou online aplikací EnglishMe!. Jsem programovou ředitelkou konferencí Vzdělání pro budoucnost, jejichž hlavním organizátorem je Mensa Česko. Lektoruji semináře a kurzy dalšího vzdělávání učitelů, vedu besedy s veřejností a lektorsky také spolupracuji s několika školami. Vystupuji na českých i mezinárodních vědeckých konferencích a konferencích pro učitele.  

Hodně mě baví spolupracovat v tandemu. Většinu seminářů pro učitele vedu společně s Martinou Hezkou (mojí skvělou kamarádkou a zároveň dlouholetou prvostupňovou učitelkou) nebo s Markem Vítem (učitelem angličtiny a zakladatelem úspěšného portálu Help for English).

Jsem autorkou a spoluautorkou několika knih, napsala jsem desítky článků a publikuji v tištěných i online pedagogických časopisech a periodicích. Nepravidelně přispívám také na blog CHYTRÉ ČESKO. Velmi si cením knihy Připravte děti na život - Rozvoj soft skills pro každého, kterou jsme vydaly s koučkou a mojí kamarádkou Hankou Vykoupilovou v nakladatelství BizBooks. 

Dělám jen to, co mě baví a dává mi smysl. Ráda se směju, zpívám a poznávám nové věci. V poslední době jsem ponořená do španělštiny a vietnamštiny. 

Jsem šťastně vdaná. Můj život se neobejde bez koček a jejich svobodné povahy. A taky miluju kopretiny.

Chcete se o mně dozvědět ještě víc?