INSPIRATIVNÍ TIPY

Ano, prosím

Chodím na osmileté gymnázium. Baví mě biologie, chemie a vlastně všechny přírodní vědy. Když jsem byl v kvartě, během jednoho víkendu jsem se zamiloval do genetiky, hledal jsem si různé informace, četl články, knihy, dokonce jsem na toto téma zpracoval vlastní prezentaci. Hned v pondělí po hodině biologie jsem to nadšeně říkal paní učitelce, ukazoval jí tu prezentaci s tím, jestli by mi doporučila nějaký zdroj, ze kterého bych se mohl dále vzdělávat. Doufal jsem, že mi třeba zadá nějaký složitější úkol (nebo se ho pokusí najít), protože jsem si myslel, že je třeba žákova nadšení využít. Bohužel mi bylo paní učitelkou řečeno, že už se nemám dál učit nic "navíc" a o genetiku se zajímat.

Moc bych si přál, abych dostával nějaké inspirativní domácí úkoly, někdy mi dochází inspirace. V chemii to jakž takž jde, ale v biologii mě hodně brzdí to, že nemám možnost se posouvat. Školní výuka mi nestačí, nudím se tam, doma bych se biologii hrozně rád věnoval, ale nebaví mě si jenom číst, všechny knihy už jsem prozkoumal písmeno od písmene. Proč nedostáváme dobrovolné domácí úkoly (nedostáváme ani ty povinné, ale to by se mi nelíbilo – co kdybych musel vypracovávat něco, co mě nebaví, protože tomu už třeba rozumím?), když bych si je já a možná někteří další spolužáci přáli?

(Michal)