TEXT PRO INSPIRACI

Povinné domácí úkoly I.

Následující text slouží jako vzor pro základní vymezení se vůči povinným domácím úkolům. Doporučuji jej použít jako první pokus o stanovení hranic rodičovské zodpovědnosti za vzdělávání a volný čas dítěte. Pokud by tento email nestačil, omluvte nevypracované domácí úkoly rodinnými důvody či fyziologickými potřebami dítěte a pošlete email číslo 2

Dobrý den, paní/pane ...,


děkujeme za tipy a doporučení k domácímu procvičování učiva pro naše dítě. Domácí přípravu rozhodně nezpochybňujeme a pokládáme ji za důležitou součást rozvoje a vzdělávání našeho dítěte. Sami se však v našem rodinném čase rozhodneme, jak bude domácí příprava vypadat, kolik času jí věnujeme a v jaké míře ji budeme dělat, aby to mělo pro naše dítě smysl. Myslíme tím například to, aby naše dítě nedělalo zbytečně úkoly z ...... (matematiky, apod.), která mu jde velice dobře a vše chápe již přímo z hodin ve škole, ale aby se mohlo doma v klidu, když bude chtít, soustředit na procvičování ....... (čtení, ...), s jehož kvalitou ještě není samo spokojené. Věříme, že i Vám přijde tento přístup smysluplný.


Budeme rádi, když nám i nadále budete dávat další tipy na domácí přípravu. Vybereme si z nich podle svého uvážení. Vezměte také prosím na vědomí, že v případě, že naše dítě Vámi zadaný domácí úkol nevypracuje, je to z důvodu respektu k jeho fyziologickým potřebám, o nějž Vás žádáme také. 


Vážíme si Vaší práce a děkujeme za pochopení,


XY