KOMUNIKACE S RODIČI

Otevřená škola

Škola, která je nakloněná spolupráci s rodiči, si nikdy nedá na dveře ceduli s nápisem

ZÁKAZ VSTUPU RODIČŮM

Právě naopak, otevřená škola nabídne rodičům, aby klidně doprovodili své dítě do šatny, nebo až do třídy, pokud o to stojí, a aby se také kdykoliv přišli podívat do výuky. Mohou se tak seznámit s vyučovacími styly učitelů a s prostředím, ve kterém se jejich dítě vzdělává a tráví v něm mnoho svého času. Otevřená škola nemá co skrývat a může návštěvu rodičů využít i ve prospěch dětí a jejich učení. Zkrátka v otevřené škole jsou rodiče dětí vítáni. Takže pojďme vyměnit cedule zakazující rodičům vstup do školy za ty, na kterých bude napsáno:

PŘIJ´ĎTE SE PODÍVAT, JAK SE UČÍME

O tom, že přítomnost rodičů u vás ve škole nepředstavuje žádný problém, můžete dát vědět třeba takto:

Vážení rodiče,

pokud vás zajímá, jak se ve škole učíme, co celý den děláme a jak se vlastně tady spolu máme, budeme rádi, když se za námi přijdete podívat. Můžete přijít kdykoliv a na jak dlouho budete chtít.

Budu ráda, když mi o vaší návštěvě dáte předem vědět. Mohlo by se stát, že zájemců o návštěvu bude v jeden den více, tak abychom mohli případně domluvit jiný termín.

XY učitelka