Učitelé si myslí, že jsou rodiče žáků negramotní

28.01.2024

Úvodní odstavec čtenářům sděluje hlavní téma článku. Pokud jej zobrazíte i v přehledu všech článků, pomůžete čtenářům s rozhodováním, který příspěvek je pro ně zajímavý. Nezapomeňte úvodní odstavec odlišit od zbytku textu. V následujících řádcích najdete další tipy, jak články upravovat.

K členění obsahu využijte nadpisy

Kratší odstavce se snáze čtou. Snažte se se v každém odstavci soustředit pouze na jednu hlavní myšlenku, čtenáři se pak budou ve vašem článku snáze orientovat. Zkuste také zvýraznit důležité části. Teď už vám zbývá jen napsat vlastní text. Připravili jsme pro vás kostru článku s tipy, jak můžete své příspěvky jednoduše a přehledně upravit.

Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem.

O AUTORECH

Helena Zitková je vysokoškolská pedagožka a učitelka s dlouholetou praxí. Má doktorát v oboru pedagogických věd. Pořádá školení a kurzy dalšího vzdělávání učitelů. Je provozovatelkou osvětového webu Co nevíte o škole.

Michal Ševčík je student gymnázia a autor didaktických metod pro výuku přírodovědných předmětů. Píše články a účastní se konferencí, spolupracuje s učiteli, má zkušenosti s vedením tandemové výuky.