PŘÍKLADY DOBRÉ PRAXE

trpělivost, pohoda bez stresu

Kristýna

Vyučuji na 2. stupni Český jazyk a Výchovu ke zdraví. Při výuce se snažíme pracovat s chybou a zbytečně na ni před ostatními neupozorňovat. Hodně spolu mluvíme hlavně o třídnických hodinách, kde se věnujeme práci se stresem, komunikaci s dospělými, kontaktům, kam se obrátit, když mám problém. Snažím se děti motivovat pozitivní zpětnou vazbou na aktivitu v hodině a na vypracované dobrovolné domácí úkoly (které stejně většinou dělají všichni).

Tuhle zpětnou vazbu napsali paní učitelce Kristýně žáci ze sedmého ročníku:

"Ani nevíme, jak vás popsat:-) Jste ta nejlepší učitelka, která pomůže s čímkoliv, co máme na srdci. Ohledně učení jste strašně trpělivá. Učíte opravdu skvěle, cokoliv nám vysvětlíte, když něco nechápeme. Strašně dobře u vás jde opravit známka (za to děkujeme). Vaše hodiny nejsou vůbec stresující. Prostě učení bez stresu je nejlepší!"